Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prudnik ekskomunikowany

 
Niektóre osoby w tym przedstawiciele Kościoła utrzymują, że ekskomunika nałożona na Prudnik została zdjęta wraz z ustawieniem na Koziej Górze metalowego krzyża poświęconego przez abp. Alfonsa Nossola. Mam poważne wątpliwości czy biskup jest kompetentny do zmiany prawa ustanowionego przez samego papieża. Jeśli więc nie istnieje dokument zdejmujący klątwę z miasta wydany przez papieża, należy przyjąć, że klątwa nadal funkcjonuje. Dodatkowe wątpliwości rodzi fakt, że Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński wielokrotnie odwiedzał miejsca, w których był więziony, Stoczek czy Komańczę. Do klasztoru Franciszkanów w prudnickim lesie nigdy nie chciał przyjechać. Nie odwiedził tego miejsca nawet, kiedy w latach siedemdziesiątych przejeżdżał przez miasto od strony Głuchołaz ulicami Kościuszki, Armii Czerwonej (wówczas), Batorego i Powstańców Śląskich w mieście się nie zatrzymał. Czy to teoria spiskowa? Czy niechęć do wyklętego miasta?

 


Ryszard Kasza
 
Data pliku video: 2009-07-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  prudnicki

  Powiat prudnicki – został reaktywowany w 1999 roku. Jego siedzibą jest Prudnik, a sam powiat położony jest w województwie opolskim. W jego skład wchodzą cztery gminy: Biała, Głogówek, Prudnik, Lubrza. Na obszarze 571 km² mieszka 57,5 tys. mieszkańców.

  Tereny są znakomite pod względem rozwoju rolnictwa, ze względu na gleby lessowe i wysoko położone równinne tereny.

  Łagodny klimat i Góry Opatowskie stanowią tu doskonałe miejsce do wypoczynku. Miłośnicy rowerowych eskapad powinni zainteresować się ścieżkami i trasami rowerowymi: Wokół Lasu Prudnickiego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Turystyczna trasa rowerowa Gór Opatowskich i inne. Piesi mogą wejść na Szlak im. M. Orłowicza, Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik oraz ścieżkę dydaktyczną „Las Prudnicki”.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola