Belka
Sobota, 28 Listopada 2020   imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Specjalna sobota dla lekarzy w Prudniku

Data publikacji: 2018-05-16, Data modyfikacji: 2018-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Specjalna sobota dla lekarzy w Prudniku

Prudnicki inspektorat ZUS otwiera drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja w ramach Białej Soboty lekarze i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień.

Lekarze w województwie opolskim co piąte zwolnienie chorobowe wypisują pacjentom na klawiaturze komputera. Ci, którzy robią to od miesięcy, nie wyobrażają sobie powrotu do papierowych druków i długopisu. Ponad 1600 medyków już teraz może wystawiać e-zwolnienia, dzięki temu, że ma już swój profil na zusowskiej Platformie Usług Elektronicznych. Jednak większość, ciągle wierna jest tradycyjnej ale bardziej czasochłonnej formie. Prudnicka placówka ZUS chce udzielić wyjaśnień na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące elektronicznych zwolnień, również w kontekście pracodawcy i pacjenta.

- Specjalnie dla lekarzy otwieramy sale obsługi klientów w najbliższą sobotę. Od godziny 9.00 do godziny 14.00 nasi eksperci będą prowadzić indywidualne konsultacje dotyczące wystawiania e-zwolnień. Pomogą też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Każdemu lekarzowi, który przyjdzie do nas ze swoim laptopem czy pendrivem pomożemy uzyskać certyfikat do wystawiania e-ZLA - zachęca Radosław Siczewski, koordynator akcji ZUS w województwie opolskim.

Biała Sobota będzie okazją do przedstawienia nowej usługi w ZUS czyli doradcy do spraw e-zwolnień. Od początku maja na sali obsługi klientów w inspektoracie ZUS w Prudniku dla wszystkich zainteresowanych - głównie lekarzy i osób współpracujących - jest dostępny ekspert od elektronicznych zwolnień lekarskich.

- Nasza oferta nie ogranicza się do jednorazowego wydarzenia jakim będzie Biała Sobota. Oferujemy stałą pomoc w kwestiach technicznych, wyjaśnimy obieg dokumentacji po wejściu w życie przepisów o obowiązkowych e-zwolnieniach. Doradcy do spraw e-ZLA pokażą jak wystawić i anulować zwolnienie, jak uzyskać darmowy certyfikat ZUS, który jest prosty i bezpieczny w obsłudze - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.
Na Opolszczyźnie, w tym w powiecie prudnickim jeszcze ponad 1100 lekarzy nie zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
- Jako doradcy do spraw e-ZLA każdemu zainteresowanemu pomożemy przetestować system zwolnień elektronicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, krok po kroku przejdziemy z lekarzem cały proces wystawiania zwolnienia chorobowego bez użycia papierowych formularzy. Odpowiemy przy tym na każde pytanie – mówi Grzegorz Kolat, doradca do spraw e-zwolnień.


Otwarty dzień dla lekarzy jest organizowany we wszystkich inspektoratach ZUS
w województwie opolskim. Pracownicy ZUS będą do usług wszystkich zainteresowanych od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Sebastian Szczurek, Źródło artykułu: Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w Opolu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  prudnicki

  Powiat prudnicki – został reaktywowany w 1999 roku. Jego siedzibą jest Prudnik, a sam powiat położony jest w województwie opolskim. W jego skład wchodzą cztery gminy: Biała, Głogówek, Prudnik, Lubrza. Na obszarze 571 km² mieszka 57,5 tys. mieszkańców.

  Tereny są znakomite pod względem rozwoju rolnictwa, ze względu na gleby lessowe i wysoko położone równinne tereny.

  Łagodny klimat i Góry Opatowskie stanowią tu doskonałe miejsce do wypoczynku. Miłośnicy rowerowych eskapad powinni zainteresować się ścieżkami i trasami rowerowymi: Wokół Lasu Prudnickiego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Turystyczna trasa rowerowa Gór Opatowskich i inne. Piesi mogą wejść na Szlak im. M. Orłowicza, Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik oraz ścieżkę dydaktyczną „Las Prudnicki”.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola