Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z Ryszardem Terleckim w Prudniku "Polska jest jedna" (13.05.2018)

 
Wszystkim powinno powodzić się podobnie. Marszałek Terlecki z wizytą na Opolszczyźnie Tematyka społeczna i gospodarcza zdominowała spotkanie marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego w Prudniku. Przedstawił on m.in. program prospołeczny rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mówił też o jego sukcesach, ale i o tym, czego nie udało się zrealizować. Nawiązał również do sytuacji miasta. - Objeżdżamy kraj pod hasłem „Polska jest Jedna” i w takich miejscach, jak Prudnik jest szczególny sens o tym mówić – powiedział Ryszard Terlecki. – W Polsce liczy się nie tylko Warszawa, Kraków i Poznań, ale liczą się także takie miasta i jeszcze mniejsze miejscowości. Polacy, którzy tu mieszkają muszą mieć to poczucie, że choć w Warszawie są wyższe zarobki, choć nieco może wyższy poziom życia to jednak w całej Polsce wszystkim powinno powodzić się podobnie. - Przyjazd Marszałka Sejmu do Prudnika ma duże znaczenie – ocenia Katarzyna Czochara, lider Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie. – Takie spotkania mają zdiagnozować problematykę poszczególnych powiatów. Uważamy, że powiat prudnicki zasługuje na dobrą zmianę i tą zmianę chcemy również realizować. Mamy przygotowanych wiele rozwiązań skierowanych przede wszystkim dla ludzi, aby również tutaj żyło się lepiej i bezpieczniej. Podczas spotkania z Ryszardem Terleckim wypełniona była sala koncertowa prudnickiej szkoły muzycznej. Z widowni padały pytania dotyczące podatków, wymiaru sprawiedliwości, repolonizacji mediów, nagród wypłaconych rządzącym oraz problemów niepełnosprawnych i rodzin zastępczych. Z różnymi odczuciami mieszkańcy Prudnika wychodzili z tego spotkania. - Marszałek na tyle potrafi ująć wiele rzeczy w słowa, że był przekonywujący – uważa młody mężczyzna. – Zdarzało się, że omijał niektóre pytania udzielając takich politycznych odpowiedzi. - Bardzo interesowała mnie sprawa procedowania skargi nadzwyczajnej – mówi działaczka Solidarności w Prudniku. – Było zamieszanie między Unią Europejską, a naszym Sejmem. Wyjaśnienia pana marszałka mnie usatysfakcjonowały. - Takie spotkania z przedstawicielami PiS są bardzo ważne – ocenia wicewojewoda opolski Violetta Porowska. – Obserwuję reakcje uczestników i muszę powiedzieć, że jest bardzo serdeczna. Najważniejsze jest to, że ludzie przychodzą z konkretnymi problemami. Mają taką wiarę, że jeżeli powiedzą o swoich sprawach, to w jakiś sposób zostaną one ruszone, załatwione i już nie będzie z nimi problemu. Też jest bardzo dużo takich opinii mówiących, jak ludzie odbierają rzeczywistość. To po prostu jest dialog i rozmowa. Prudnickie spotkanie z marszałkiem Terleckim trwało półtorej godziny. Wcześnie gościł on w Nysie.

 


Radio Opole
 
Data pliku video: 2018-05-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  prudnicki

  Powiat prudnicki – został reaktywowany w 1999 roku. Jego siedzibą jest Prudnik, a sam powiat położony jest w województwie opolskim. W jego skład wchodzą cztery gminy: Biała, Głogówek, Prudnik, Lubrza. Na obszarze 571 km² mieszka 57,5 tys. mieszkańców.

  Tereny są znakomite pod względem rozwoju rolnictwa, ze względu na gleby lessowe i wysoko położone równinne tereny.

  Łagodny klimat i Góry Opatowskie stanowią tu doskonałe miejsce do wypoczynku. Miłośnicy rowerowych eskapad powinni zainteresować się ścieżkami i trasami rowerowymi: Wokół Lasu Prudnickiego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Turystyczna trasa rowerowa Gór Opatowskich i inne. Piesi mogą wejść na Szlak im. M. Orłowicza, Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik oraz ścieżkę dydaktyczną „Las Prudnicki”.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola