Belka
Sobota, 28 Listopada 2020   imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZUS dla firm - "Tydzień Przedsiębiorcy"

Data publikacji: 2017-09-07, Data modyfikacji: 2017-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
ZUS dla firm -

Rewolucyjne zmiany w opłacaniu składek czyli e-Składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie i delegowanie pracowników za granicę. To zagadnienia, które podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy” objaśnią pracownicy inspektoratu ZUS w Prudniku. Wydarzenie 13 września, ale na bezpłatne seminaria i szkolenia można zapisywać się już teraz.

Opolski ZUS organizuje "Tydzień Przedsiębiorcy" między 11 a 15 września. Swoje pomysły ma również prudnicki inspektorat. Na firmy i przedsiębiorców z regionu czeka bogata oferta bezpłatnych szkoleń i seminariów. Już teraz warto zapoznać się propozycjami, wybrać optymalne szkolenie i się zapisać.
- Podczas szkolenia "e-Składka" - nowy wymiar rozliczeń, nasi eksperci wyjaśnią co zmieni się w opłacaniu składek już od nowego roku. Zmiany będą poważne, bo każdy płatnik będzie mieć od nowego roku indywidualny numer rachunku składkowego. Pracownicy ZUS wyjaśnią, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z Zakładem – zachęca Aleksandra Dziuba, kierownik inspektoratu w Prudniku.


Przedsiębiorcom wysyłającym pracowników za granicę - w ramach szkolenia "Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego" - przybliżona zostanie kwestia wydawania zaświadczeń A1 oraz zasad wysyłania pracowników do krajów Unii Europejskiej. Ten temat powinien zainteresować firmy z regionu, bo opolski oddział ZUS jest w krajowej czołówce wydawania zaświadczeń dla migrujących pracowników.


Będzie można dowiedzieć się też, o co chodzi w najpopularniejszych oszustwach ubezpieczeniowych: fikcyjnych umowach o pracę, pozornym przenoszeniu firmy za granicę, zaniżaniu składki wypadkowej czy źle rozumianym outsourcingu pracowniczym.


- Od lipca przyszłego roku elektroniczne zwolnienia lekarskie staną się obowiązkowe. Dlatego przygotowaliśmy szkolenie z zakresu obsługi e-ZLA w firmie. Warto poznać to zagadnienie, bo termin wejścia w życie nowej formuły szybko się zbliża – dodaje Aleksandra Dziuba.


Otwarte szkolenia odbędą się w siedzibie inspektoratu ZUS w Prudniku przy ul. Powstańców Śląskich.

Szczegółowy harmonogram szkoleń prudnickiego "Tygodnia Przedsiębiorcy" znajduje się na stronie www.zus.pl, w zakładce "Tydzień Przedsiębiorcy" - Seminaria/Harmonogramy. Zapisy na szkolenia i seminaria pod nr tel.: 77 406 51 34

Sebastian Szczurek, Źródło artykułu: Regionalny rzecznik prasowy ZUS
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  prudnicki

  Powiat prudnicki – został reaktywowany w 1999 roku. Jego siedzibą jest Prudnik, a sam powiat położony jest w województwie opolskim. W jego skład wchodzą cztery gminy: Biała, Głogówek, Prudnik, Lubrza. Na obszarze 571 km² mieszka 57,5 tys. mieszkańców.

  Tereny są znakomite pod względem rozwoju rolnictwa, ze względu na gleby lessowe i wysoko położone równinne tereny.

  Łagodny klimat i Góry Opatowskie stanowią tu doskonałe miejsce do wypoczynku. Miłośnicy rowerowych eskapad powinni zainteresować się ścieżkami i trasami rowerowymi: Wokół Lasu Prudnickiego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Turystyczna trasa rowerowa Gór Opatowskich i inne. Piesi mogą wejść na Szlak im. M. Orłowicza, Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik oraz ścieżkę dydaktyczną „Las Prudnicki”.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola